Klub Kulturalne Zacisze zaprasza na spotkanie literacko satyryczne pt. „Anioły i Dusioły”, 27 listopada (poniedziałek), godz. 19.00. Gościem specjalnym będzie dr Grzegorz Walczak, wybitny literat, prozaik i kabareciarz, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor jest znanym i cenionym prozaikiem, poetą, dramaturgiem, satyrykiem oraz językoznawcą.
Ma na swoim koncie osiem wydanych tomików wierszy, kilka powieści oraz ponad dziesięć sztuk teatralnych. Jest autorem znanych słuchowisk radiowych, między innymi takich jak: „Obłoczni czyli sen Chopina”, „Saksofon”, „Taniec z Dusiołem”, „Roznamięty” , „Obroża”, „Treny mojej matce”. Napisał również kilka książek dla dzieci. Najbardziej znane to „Wiatroduch” i „Dziadulinek” Laureat wielu prestiżowych nagród, ostatnio Nagrody im. Witolda Hulewicza.
Przez 26 lat wykładał w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Obronił tam pracę doktorską z syntaktologii. Był też osobistym sekretarzem prof. Witolda Doroszewskiego.
Przez cztery lata prowadził lektorat języka polskiego na Uniwersytecie Belgradzkim. Grzegorz Walczak jest też autorem wielu znanych piosenek. W 1969 r. zdobył na Festiwalu w Kołobrzegu „Złoty Pierścień” i nagrodę Publiczności za tekst do piosenki „Wrzosy”. Jego piosenki wykonywane były na festiwalach w Sopocie i w Opolu oraz nagrywane na wielu płytach Polskich Nagrań i innych wytwórni fonograficznych. Autor od czterdziestu lat współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, (emisje głownie w Programie III PR, a także z Programach I i II oraz w Radiu BIS).
Zajmuje się też przekładami poezji serbskiej i chorwackiej. W 2012 r. opublikował wybór poezji serbskiej w swoim tłumaczeniu. Swoje utwory publikował w wydawnictwach i w licznych czasopismach literackich krajów byłej Jugosławii.
Jest autorem pierwszej w Polsce Rock Opery „Naga”, której premiera odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni (1972 r.). Współpracuje z wieloma wybitnymi aktorami, reżyserami, kabareciarzami i realizatorami.
Od wielu lat wraz z Jackiem Fedorowiczem i Markiem Majewskim tworzy „Kabaret autorów pod dobrą datą” , który mogliśmy podziwiać w Cegłowie w 2015 roku.